کد خبر: 139605251014 زمان: 23:30   1396/06/30 خبر روز:

ای کاش آقای روحانی در سخنرانی آقای ترامپ در سازمان ملل حضور داشت.

صادق زیبا کلام:با سلام، از خوانندگان روزنامه شرق، توییت‌خوانان و سایر کاربران فضای مجازی به‌واسطه خبر نادرست حضور آقای روحانی به هنگام سخنرانی آقای ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل پوزش می‌طلبم.

بنده قرار بود بعد از سخنرانی آقای ترامپ سرمقاله «شرق» را بنویسم. دوستان که از روزنامه تماس می‌گیرند پس از انشاء یادداشت گفتند ظاهراً آقای روحانی هم حضورداشته. بنده هم که از شنیدن آن خبر باورنکردنی شگفت‌زده شده بودم چند سطری هم در منقبت آن حرکت به یادداشت اضافه نمودم؛ اما بعداً کاشف به عمل می‌آید که شان آقای روحانی اجل از آن است که در سخنرانی دشمن حضور یابند.🔹شخصاً معتقدم که اتفاقاً اشتباه کردند و حضورشان را نه کسی به معنای تصدیق سخنان آقای ترامپ تلقی می‌کرد و نه لزوماً ادای احترام به وی.حضور ایشان از یکسو احترام به مجمع عمومی سازمان ملل تلقی می‌شد و از سویی دیگر احترام به مردم آمریکا که به‌هرحال آقای ترامپ رئیس‌جمهورشان است. تصورش را کنید که آقای روحانی بعد از سخنان آقای ترامپ می‌گفتند که علیرغم آنکه می‌دانستند ایشان در سخنرانی‌اش به ایران توهین خواهد کرد لاکن به احترام مردم آمریکا حاضر نشدند به هنگام سخنرانی رئیس‌جمهورشان جلسه را ترک کنند. بعلاوه حضور آقای روحانی به معنای آن می‌شد که او نه‌چندان باکی از شنیدن سخنان آقای ترامپ دارد و نه خیلی آن سخنان را جدی می‌بایستی گرفت.

🔹شاید هم آقای روحانی دغدغه واکنش تندروها را داشتند و اینکه اگر هنگام سخنرانی آقای ترامپ صحن علنی مجمع را ترک نمی‌کردند، در بازگشت به کشور آن‌ها چه قیامتی که برپا نمی‌کردند؛ اما آقای روحانی بهتر می‌دانند که اگر ایشان بگویند زغال سیاه است و ماست سفید و اگر توهین‌آمیزترین عبارات را هم نثار مردم آمریکا می‌کردند، بازهم تندروها در بازگشت از ایشان همچنان ابراز نارضایتی کرده و متهمشان می‌کردند که با لحنی کوبنده‌تر می‌بایستی با آمریکایی‌ها برخورد می‌کردند. آن‌ها همچنان انقلابی بودن را مترادف با هتک حرمت، بی‌احترامی و نثار ناسزا و توهین به دشمنان می‌پندارند؛ بنابراین تلاش در جلب رضایت تندروها آب در هاون کوبیدن است.

» بازدید امروز: 22
» بازدید دیروز: 16
» افراد آنلاین: 2
» بازدید کل: 1604
کرمون چه خبر؟